ԱՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է․ «Առ այսօր հանրապետությունում կորոնավիրուսով վարակման դեպք չի գրանցվել և կոչ ենք անում կեղծ լուրերից խուսափելու համար հետևել պաշտոնական լրահոսի՝ պահպանելով վարակի տարածումը կանխարգելող՝ Առողջապահության նախարարության կողմից առաջարկված միջոցները։
Ավելի վաղ, տեղեկացրել էինք, որ Արցախից, ընդհանուր առմամբ, 13 քաղաքացիներից փորձանմուշ է վերցվել՝ ուղարկվել լաբորատոր փորձաքննության: 13-ի դեպքում էլ պատասխանը բացասական է եղել (12-ի մասին դեռ երեկ էինք տեղեկացրել, 1-ի պատասխանն ստացել ենք այսօր)»:

Минздрав Арцаха: В Арцахе нет случаев коронавируса
Министерство здравоохранения Республики Арцах сообщает, что в республике не зарегистрировано случаев заражения коронавирусом и призывает во избежание дезинформации следить только за официальными данными, а также соблюдать профилактические меры для предотвращения распространения вируса COVID-19.
Напомним, что ранее сообщалось, что в Арцахе проведено 13 тестов на коронавирус. Результаты лабораторного исследования всех 13 граждан были отрицательными (о 12 случаях мы сообщили еще вчера, 1 ответ получили сегодня).