Էստոնիայում, Լատվիայում և ԱՄՆ-ի 24 նահանգներում հայտարարվել է արտակարգ դրություն
Նյու Յորքի քաղաքապետ Բիլ դե Բլազիոն քաղաքում կորոնավիրուսի տարածման հետ կապված արտակարգ դրություն է հայտարարել:
Ըստ քաղաքապետի՝ ներկայումս քաղաքում վարակակիր է 95 մարդ: Նա նշել է, որ 29 մարդ գտնվում է պարտադիր կարանտինում, 1784 մարդ կարանտինում է կամավոր հիմունքներով, հայտնում է Интерфакс-ը։
Էստոնիան և Լատվիան արտակարգ դրություն են հայտարարել՝ կապված SARS-CoV-2 կորոնավիրուսի տարածման հետ: Այն ուժի ուժի մեջ է մտնում մարտի 13-ից, գրել է Delfi-ն։ Արտակարգ դրությունն Էստոնիայում կտևի մինչև 2020 թվականի մայիսի 1-ը, Լատվիայում՝ մինչև ապրիլի 14-ը, և այն կարող է երկարաձգվել Բալթյան երկրների կառավարությունների որոշմամբ:
Բուլղարիայի կառավարությունն առաջարկում է երկրում արտակարգ դրություն հայտարարել՝ կորոնավիրուսի տարածման ֆոնին: Այս մասին այսօր հայտարարել է վարչապետ Բոյկո Բորիսովը, հայտնում է Kanal 3-ը: Ավելի վաղ՝ ԱՄՆ 24 նահանգներում արտակարգ դրություն էր սահմանվել կորոնավիրուսի պատճառով։

Режим ЧС введен в Нью-Йорке, Эстонии и в Литве из-за распространения коронавируса
Мэр Нью-Йорка Билл де Блазио объявил о введении режима чрезвычайной ситуации в городе в связи с распространением коронавируса.
По словам де Блазио, на настоящий момент в городе болеют коронавирусом 95 человек. Он отметил, что 29 человек находятся на обязательном карантине, 1784 - на добровольном.
Эстония и Латвия вводят режим чрезвычайного положения в связи с распространением коронавируса SARS-CoV-2. Он вступает в силу с пятницы, 13 марта, сообщает агентство Delfi.
Чрезвычайные меры в Эстонии продлятся предварительно до 1 мая 2020 года, в Латвии - до 14 апреля и могут быть продлены по решению правительств балтийских стран.
Правительство Болгарии предлагает ввести в стране режим чрезвычайной ситуации на фоне коронавируса. Об этом в пятницу на брифинге по итогам срочного заседания правительства и Национального оперативного штаба по борьбе с распространением коронавируса сообщил премьер-министр Бойко Борисов, трансляцию его выступления вел телевизионный Kanal 3.