«Աշակերտների բացակայությունները կզրոյացվեն». ԿԳՄՍ նախարար
![]() Փետրվարի 17-ին ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը տեսաուղերձով լավ լուր է հայտնեց հանրակրթական դպրոցների աշակերտների համար: Նախարարն ասել է, որ աշակերտների բացակայությունների հարցը քննարկել է իր գործընկեր առողջապահության նախարարի հետ: Մինչ այդ հնչում էին պահանջներ, որ սուր շնչառական հիվանդություններով պայմանավորված՝ պետք է դադարեցնել ուսումնական պարապմունքները: Քննարկումից եկել են այն եզրակացության, որ պարապմունքները դադարեցնելու անհրաժեշտություն չկա: Սակայն շրջաբերական է ուղարկվել դպրոցներ՝ առ այն, որ հունվարի 8-ից փետրվարի 14-ը, իսկ 6-օրյա դպրոցների դեպքում՝ հունվարի 8-ից մինչև փետրվարի 15-ն ընկած ժամանակահատվածում աշակերտների բացակությունների թիվը կզրոյացվի: Փետրվարի 17-ից մարտի 10-ը բացակայությունները կհամարվեն հարգելի, եթե կլինի բժշկի կողմից տրված տեղեկանք: Ընդ որում՝ խիստ վերահսկողություն է լինելու, որպեսզի կեղծ տեղեկանքներ չներկայացվեն: |