Պոմպեոն հայտարարել է Իրանի դեմ պատժամիջոցները խստացնելու մասին
ԱՄՆ-ը նոր պատժամիջոցներ կսահմանի Իրանի դեմ՝ բողոքի ցույցերին իշխանության արձագանքի պատճառով, այս մասին Iran International հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է ԱՄՆ պետքարտուղար Մայք Պոմպեոն։
«Նոր պատժամիջոցներ կսահմանենք։ Կմերժենք բոլոր նրանց վիզաների տրամադրումը, ովքեր իրենց պահում են ինչպես իրանցի առաջնորդները: Ներկայիս պատժամիջոցներն անմիջական արդյունքն են նրա, որ Իրանի ղեկավարությունն անջատել է ինտերնետը»,- ասել է նա:
Պետքարոտւղարի խոսքով՝ ԱՄՆ-ը միայն ուզում է, որ իրանցի ժողովուրդը պաշտպանված լինի և մարդկանց իրավունքները չոտնահարվեն:

Помпео пообещал усилить санкции против Ирана
США введут новые санкции против Ирана из-за реакции властей на протесты. Об этом заявил госсекретарь Майкл Помпео в интервью телеканалу Iran International. Текст интервью распространен в субботу пресс-службой Госдепартамента.
"Откажем им в визах, в другом всем тем, кто ведет себя как иранские лидеры... Нынешние санкции - это прямой результат того, что иранское руководство отключило интернет, - отметил Помпео. - Поэтому мы ввели санкции против ответственных за это. Продолжим это делать".
По утверждению госсекретаря, США лишь хотят, чтобы иранский народ был защищен и права человека соблюдались.