Ապրիլյան ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովը ԳՇ պետին կհրավիրի ԱԺ. «Ժողովուրդ»
Շաբաթ, 12 հոկտեմբերի, 2019 թ., 10:15
«Հոկտեմբերի 11-ին Ապրիլյան քառօրյայի ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրող Քննիչ հանձնաժողովը նիստ էր հրավիրել:
«Ժողովուրդ» օրաթերթին հաջողվել էր փակ-գաղտնի նիստի մանրամասները ճշտել: Գրել էինք, որ մեր տեղեկություններով՝ երեկ նիստին քննել են ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Հարություն Բաբայանի օգնական Սարգիս Նիազյանին, որը մասնակից է եղել 2016 թվականի ապրիլյան քառօրյա պատերազմին:
Եվ, ահա, ըստ մեզ հասած նոր լուրերի՝ ապրիլին ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքները ուսումնասիրող Քննիչ հանձնաժողովը առաջիկայում ԱԺ է հրավիրելու ԳՇ պետ Արտակ Դավթյանին»,-գրում է թերթը:

«Жоговурд»։ В Комиссию по расследованию событий апреля 2016-го пригласят начальника Генштаба
Газета «Жоговурд»։ «Парламентская комиссия по расследованию обстоятельств апрельской войны 11 октября созвала заседание․
Газете удалось выяснить подробности закрытого заседания. Мы писали, что, согласно нашей информации, вчера на заседании допрашивался помощник депутата НС от фракции «Лусавор Айастан» Арутюна Бабаяна, участник апрельской четырехдневной войне в апреле 2016 года Саркис Ниазян․
По дошедшим до нас сведениям, в комиссию по расследованию обстоятельств апрельской войны в скором времени пригласят начальника Генерального штаба Вооруженных сил Армении Артака Давтяна»․