Արմեն Ավետիսյանի հյուրանոցը փոխանցվեց պետությանը
Ծաղկաձորում գտնվող «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցը որպես նվիրատվություն փոխանցվեց Հայաստանի Հանրապետությանը։ Այս մասին որոշումն ընդունվեց Կառավարության այսօրվա նիստում։
Նախագծում նշված է. «Ընդունել «Գոլդեն Փելիս» Հյուրանոց» սահմանափակ պատասխանատվությամբ ընկերության սեփականությունը հանդիսացող 19.04.2019 և 11.06.2019 թթ դրությամբ 7 535 889 000 դրամ գնահատված շուկայական արժեքով Կոտայքի մարզի, Ծաղկաձոր քաղաքի, Տանձաղբյուրի փողոց 34/1 հասցեում գտնվող 19 758 քառ. մետր մակերեսով շենք շինությունները և դրանց օգտագործման և սպասարկման համար հատկացված 1.38 հեկտար մակերեսով հողամասը, ինչպես նաև շենք շինությունների ներսում առկա շարժական գույքը՝ համաձայն հավելվածի, որպես նվիրատվություն Հայաստանի Հանրապետությանը»:
Հիշեցնենք՝ «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցի սեփականատերը ՀՀ մաքսային պետական կոմիտեի նախկին նախագահ Արմեն Ավետիսյանն է։ Նա ԱԱԾ-ում իր նկատմամբ հարուցված քրեական գործով դիմել էր նախաքննական մարմնին՝ հյուրանոցը պետությանը նվիրելու առաջարկով:

Армен Аветисян передал гостиницу Golden Palace в дар государству
Расположенная в Цахкадзоре гостиница Golden Palace была передана в дар государству. Решение об этом принято сегодня на очередном заседании правительства.
Согласно решению, рыночная стоимость гостиницы составляет 7 миллионов 535 тысяч 889 драмов, площадь строений составляет 19 758 кв. м, земельного участка – 1,38 га. Отмечается также, что гостиница была передана в дар со всем имеющимся имуществом, общая стоимость которого оценивается в 312 миллионов 889 тысяч драмов.
Напомним, что владелецем гостиницы Golden Palace является бывший председатель госкомитета таможни Армен Аветисян. В рамках возбужденного против него в СНБ уголовного дела Аветисян обратился к органу предварительного следствия с предложением подарить гостиницу государству.