Հայտնի են Ալեքսանդր Զախարչենկոյի սպանության պատվիրատուները
Հայտնի են Դոնեցկի ղեկավար Ալեքսանդր Զախարչենկոյի սպանության պատվիրատուները: Այս մասին հաղորդում է РИА «Новости»-ն՝ հղում կատարելով Դոնեցկի ներկայիս ղեկավար Դենիս Պուշիլինին:
«Հայտնի է Ալեքսանդր Զախարչենկոյի սպանության մեջ ներգրավված անձանց ամբողջական ցանկը՝ ներառյալ կազմակերպիչները, կատարողներն ու պատվիրատուները», - ասել է Պուշիլինը:
Պուշիլինի խոսքերով, պատվիրատուների շարքում են Ուկրաինայի և այլ երկրների բարձրաստիճան քաղաքացիներ: Դոնեցկի ներկայիս ղեկավարը նաև նշել է, որ կոնկրետ անուններ տալ չի կարող:
Ալեքսանդր Զախարչենկոն մահացել է 2018թ. օգոստոսի 31-ին՝ Դոնեցկի «Сепар» ռեստորանում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով:

Установлены заказчики убийства Александра Захарченко
Установлены заказчики убийства главы ДНР Александра Захарченко, передает РИА «Новости». Об этом сообщил глава ДНР Денис Пушилин. Также установлены организаторы и исполнители убийства. «Установлена вся цепочка причастных лиц к убийству Александра Захаренко, включая организаторов, исполнителей, заказчиков», — заявил Пушилин.
По словам Пушилина, среди заказчиков есть высокопоставленные граждане Украины и других стран. Он добавил, что конкретные фамилии назвать не может. Глава самопровозглашенной ДНР Александр Захарченко погиб в результате взрыва в ресторане «Сепар» в центре Донецка 31 августа 2018 года.