«Հայաստանն ու Ռուսաստանը փաստաթուղթ կստորագրեն». Լավրով
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել է, որ Ռուսաստանը Հայաստանի հետ Հայաստանի տարածքում օտարերկրյա զինվորականների բացակայությունը երաշխավորող փաստաթուղթ կստորագրի:
«Մենք Հայաստանի հետ ավարտին ենք հասցնում փաստաթղթի նախապատրաստման գործընթացը, որը կերաշխավորի այնտեղ օտարերկրյա զինվորականների բացակայությունը: Փաստաթուղթը կերաշխավորի, որպեսզի ամեն ինչ թափանցիկ լինի՝ սպառնալիքների և ռիսկերի բացակայության երաշխիքների առումով»,- ասել է Լավրովը «Комсомольская правда»-ի հետ զրույցում՝ պատասխանելով Հայաստանի տարածքում ամերիկյան կենսալաբորատորիաների առկայության մասին հարցին:
Լավրովը նաև նշել է, որ «Ռուսաստանն աշխատում էր ինչպես նախկին իշխանությունների՝ ՀՀԿ-ի, այնպես էլ ընդդիմության հետ, այդ թվում՝ «Ելք»-ի, որը ղեկավարում էր ՀՀ գործող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը»:

Армения подпишет с Россией договор об исключении иностранных военных у себя
Министр иностранных дел России Сергей Лавров сообщил, что Россия подпишет с Арменией договор о непристустствии иностранных войск на ее территории.
«С Арменией у нас завершается процесс подготовки документа, который будет гарантировать непристуствие там иностранных военных, что будет гарантировать, что все это там будет транспарентно с точки зрения гарантий отсутствия угроз и рисков», — ответил Сергей Лавров на вопрос журналистов «Комсомольской Правды» о присутствии на территории Армении американских биолабораторий.
Сергей Лавров также отметил, что Россия в Армении работала не только с бывшими властями из «Республиканской» партии, но также и с оппозицией, в том числе членами блока «Елк» (Выход), который возглавлял действующий премьер Армении Никол Пашинян.