Ծառուկյանի մայնինգ ֆերմաների ճակատագիրը մռայլ է
Ամիսներ առաջ Ծառուկյանը ներկայացրեց իր կառուցած նոր մայնինգ ֆերման, որպես բարձր տեխնոլոգիաներում խոշորագույն ներդրման առաջի փորձ: Բացի այդ, նա ներկայացրեց, որ շուրջ 1 միլիարդ դոլարի ներդրում է կատարվել այդ նախագծում:
Համաձայն շրջանառվող լուրերի, այս պահին Ծառուկյանը կանգնած է ֆինանսական աննախադեպ ճգնաժամի առջև, քանի որ վերջին երկու ամիսների ընթացքում կրիպտոարժույթների համաշխարհային գները նվազել են շուրջ 50%-ով, իսկ բիթկոինի արժեքը տատանվում է 3800-4000$ միջակայքում:
Ասում են, որ համաշխարհային տնտեսական վերլուծաբանների կանխատեսումներով այն շարունակելու է անկում ապրել: Ասում են նաև, որ Ծառուկյանը մի քանի ժողովներ է արել աշխատակիցների հետ և մեղադրել նրանց, որ իրեն ներքաշել են նման անորոշ բիզնեսի մեջ, և որ ինքն այդ միջոցների հաշվին կարող էր մեդիա ռեսուրսներ գնել և օգտագործել դրանք նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ, կատարել ներդրում բիզնես այլ ոլորտներում:

Судьба майнинг-фермы Царукяна печальна
Несколько месяцев назад Гагик Царукян представил созданную им майнинг-ферму, которая стала первым опытом инвестиций в области высоких технологий. Кроме того, он сообщил, что в этот проект было инвестировано около 1 миллиарда долларов.
Согласно циркулируемым слухам, в настоящее время Царукян столкнулся с беспрецедентным финансовым кризисом, поскольку за последние два месяца стоимость криптовалюты упала примерно на 50%, а стоимость биткоина колеблется в диапазоне 3800-4000 долларов.
Говорят, что по прогнозам всемирных экономических аналитиков, стоимость криптовалюты продолжит снижаться. Согласно слухам, Царукян провел несколько встреч с сотрудниками фермы и обвинил их в том, что они вовлекли его в такой неопределенный бизнес, и что он мог бы направить эти средства на покупку медиа-ресурсов с целью использования их в ходе предвыборной кампании или инвестировать вдругие сферы бизнеса.