«Եղնիկը սատկել ա, ասում ա՝ 800 հազար դրամ հավաքեք, տվեք». Կենդանաբանական այգու աշխատակիցները պահանջում են տնօրենի հրաժարականը
![]() Կենդանաբանական այգու՝ աշխատանքից ազատված մի խումբ աշխատակիցներ բողոքի ակցիա են իրականացնում այգու դիմաց: Նրանք պահանջում են տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանի հրաժարականը: Հավաքվածներից մեկը լրագրողների հետ զրույցում ներկայացրել է ազատման պատճառը. «Այգում շինաշխատանք էր իրականացվում, պիտի եղնիկներին տեղափոխեին կողքի բույն: Գիշերը կենդանին փորձում է գնալ իր նախկին տեղը, գլուխը մտցնում է սետկեն ու սատկում ա: Առավոտյան գալիս ա Խաչատրյանը, տեսնում ա՝ եղնիկը սատկել ա, ասում ա՝ անվտանգությունն ուշադիր չի եղել գիշերը, եղնիկի գումարը հավաքեք, տվեք: Ես պատասխանում եմ՝ իմ ծառայությունը նորմալ կատարել եմ, ամեն կենդանու համար հո հատուկ ծառայություն չե՞մ կարա անեմ: Ասում ա՝ կենդանին արժե 800 հազար դրամ: Հետո պարզվում ա, որ ինքը խաբել ա, եղնիկն արժե 600 հազար: Մոտիկանում եմ, ասում՝ խի՞ եք 800 ուզում, իմ վրա փող եք աշխատո՞ւմ... Ես ու իմ անվտանգության բաժնի 12 աշխատողները դիմումներս տալիս ենք ու դուրս գալիս»: Ուղիղ միացումը՝ «Առաջին լրատվական»-ի |

В Ереване сотрудники зоопарка требуют отставки директора
В Ереване возле центрального входа в зоопарк проходит акция протеста. По словам сотрудников, они требуют отставки директора зоопарка Рубена Хачатряна.
Один из участников акции протеста в беседе журналистами представил причину требования: «В зоопарке проводились строительные работы, и ланей поместили в соседний вольер. Ночью одно из животных попыталось вернуться на прежнее место, просунуло голову в ячейку сетки вольера и умерло. Утром Хачатрян пришел, увидел лань мертвой и сказал, что сотрудники службы безопасности ночью были невнимательны, потребовал собрать и отдать деньги за лань».
По словам сотрудника, Хачатрян сказал, что животное стоит 800 000 драмов.
«Позже выяснилось, что он обманул - лань стоит 600 тысяч. Я спросил, почему вы требуете 800, вы хотите на мне заработать? Я и 12 сотрудников службы безопасности пишем заявления на увольнение и уходим», - сказал сотрудник.