Կանխվել է Իսրայելի վարչապետի և Երուսաղեմի քաղաքապետի դեմ մահափորձը
Իսրայելի անվտանգության ծառայությունը ոչնչացրել է ահաբեկչական բջիջը, որի անդամը ծրագրել էր մահափորձ իրականացնել Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի և Երուսաղեմի քաղաքապետ Նիր Բարքաթի դեմ, հաղորդում է Jerusalem Post-ը:
Պարբերականի տեղեկությունների համաձայն՝ հատուկ ծառայությունները բացահայտել են ահաբեկչական բջիջը, որի գործողությունները վերահսկվում էին Սիրիայից: Ահաբեկիչները ծրագրել են հարձակում գործել Նեթանյահուի, Բարքաթի, ինչպես նաև Կանադայի պատվիրակության ներկայացուցիչների և ԱՄՆ հյուպատոսարանի վրա:
Հատուկ ծառայությունների տեղեկություններով՝ փախստականների համար ճամբարի 30-ամյա Մուհամադ Ջամալ Ռաշադեն ավելի վաղ կալանավորվել է անվտանգության ոլորտում խախտումների համար:

Предотвращено покушение на Нетаньяху
Израильская служба безопасности нейтрализовала террористическую ячейку, члены которой готовили покушение на премьер-министра Биньямина Нетаньяху и на мэра Иерусалима Нира Барката, сообщает газета Jerusalem Post.
Согласно информации, спецслужбы раскрыли в Восточном Иерусалиме террористическую ячейку, чьи действия координировались из Сирии. Террористы планировали совершить атаку на Нетаньяху, мэра Иерусалима Нира Барката, представителей делегации Канады и здания, принадлежащие консульству США.
По данным спецслужб, 30-летний житель лагеря для беженцев Мухаммад Джамаль Рашадэ ранее уже был заключен под стражу за нарушение в сфере безопасности. На момент задержания он провел подготовительную работу, собрав информацию о целях своей атаки.
Вскоре после ареста Рашадэ были задержаны еще двое участников ячейки. Их показания дали силам безопасности дополнительную информацию и позволили обосновать подозрения в отношении задержанных террористов.