Սինգապուրում լիմուզին են փնտրում Կիմ Չեն Ինի համար
Հյուսիսային Կորեայի պատվիրակության ներկայացուցիչները մտադիր են երկրի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի համար լիմուզին վարձել՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ բանակցությունների ժամանակ, հաղորդում է The Straits Times-ը՝ հղում անելով իրազեկ աղբյուրին:
Աղբյուրի խոսքով՝ հյուսիսկորեական պատվիրակությունը պահանջում է ԱՄՆ նախագահի մեքենայի դասից ոչ ցածր դասի մեքենայով ապահովել հյուսիսկորեացի առաջնորդին, և ներկա պահին նրանք լիմուզին են փնտրում Կիմ Չեն Ինի համար:
Նշվում է, որ ամերիկյան պատվիրակությունը նախորոք Cadillac ընկերության լիմուզին կուղարկի Սինգապուր Դոնալդ Թրամփի համար:

Делегация КНДР ищет в Сингапуре лимузин для Ким Чен Ына
Представители делегации Корейской народно-Демократической Республики (КНДР) собираются арендовать в Сингапуре лимузин для лидера Северной Кореи Ким Чен Ына на время его переговоров с президентом Соединённых Штатов Дональдом Трампом, сообщает в понедельник, 4 июня, The Straits Times со ссылкой на осведомлённый источник.
По информации издания, северокорейская делегация требует предоставления автомобилей классом не ниже, чем у американского лидера и в настоящее время находится в поиске подходящего лимузина для лидера КНДР.
Как отмечается, делегация США заблаговременно доставит в Сингапур президентский автопарк, в частности, и лимузин главы американского государства от компании Cadillac.