Թրամփը Կիմ Չեն Ինի հետ հանդիպման կապակցությամբ կասկածներ ունի. ամերիկյան մամուլ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը մտահոգություն է հայտնել՝ կապված Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Կիմ Չեն Ինի հետ հունիսի 12-ին պլանավորված հանդիպման հետ, գրում է The New York Times-ը՝ վկայակոչելով իրազեկ աղբյուրները:
Պարբերականի տեղեկությունների համաձայն՝ Թրամփը մտահոգված է, որ հանդիպումը կարող է քաղաքական խայտառակության վերածվել, և արդյոք արժե նման ռիսկի դիմել:
ԱՄՆ նախագահը նաև անհագստություն և զարմանք է հայտնել՝ կապված Փհենյանի կողմից Հարավային Կորեայի հետ բանակցություններն անսպասելի չեղարկելու և ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունները չեղյալ հայտարարելու սպառնալիքների հետ:
Բացի այդ, Թրամփը հեռախոսազրույց է ունեցել Հարավային Կորեայի նախագահ Մուն Չժե Ինի հետ, որպեսզի հետաքրքրվի, թե ինչու են հակասում Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդի հայտարարությունները:

NYT: Трамп сомневается по поводу встречи с Ким Чен Ыном
Президент США Дональд Трамп обеспокоен саммитом с северокорейским лидером Ким Чен Ыном, запланированным на 12 июня. Об этом пишет The New York Times со ссылкой на осведомленные источники.
По данным газеты, Трамп переживает, что встреча может обернуться политическим позором, и спрашивает своих помощников, стоит ли ему взять на себя этот риск. Американский президент также был удивлен и рассержен заявлением Пхеньяна о готовности отказаться от саммита.
Кроме того, Трамп звонил президенту Южной Кореи Мун Чжэ Ины, чтобы поинтересоваться, почему последние заявления КНДР противоречат сказанному ранее.
В то же время советники президента США обеспокоены тем, что Трамп проявил слишком большую заинтересованность в предстоящем саммите. Они также не уверены, достаточно ли осведомлен президент по части северокорейской ядерной программы.
Впрочем, подчеркивает газета, до сего момента Трамп не высказывал желание полностью отказаться о встречи с Ким Чен Ыном.