Իրանում խոստացել են 100 հազար դոլարով պարգևատրել Երուսաղեմում ԱՄՆ-ի դեսպանատանն ահաբեկչություն իրականացնելու համար
3210
Ուրբաթ, 18 մայիսի, 2018 թ., 14:05
Իրանի արմատական կազմակերպությունը հայտարարել է, որ պատրաստ է 100 հազար դոլարով պարգևատրել այն անձին, ով ահաբեկչություն կիրականացնի Երուսաղեմում ԱՄՆ-ի նոր դեսպանատանը, որը բացվել է մայիսի 14-ին:
Տեղեկությունների համաձայն, որոնք հրապարակել է The Washington Free Beacon պարբերականը, դիվանագիտական առաքելությունում ահաբեկչական հարձակման կոչ է անում «Արդարության իրանցի որոնողները» ուսանողական շարժումը:
«Արդարության համար ուսանողների շարժումն աջակցում է ցանկացած անձի, ով կոչնչացնի Երուսաղեմում ամերիկյան նորաբաց դեսպանատունը»,- ասվում է շարժման հայտարարության տեքստում:

Иран: 100 000 долларов за теракт в посольстве США
Иранская радикальная организация готова щедро вознаградить любого организатора теракта в новом посольстве США в Израиле, которое в минувший понедельник открылось в Иерусалиме.
Согласно информации, обнародованной изданием The Washington Free Beacon на основании оказавшегося в распоряжении журналистов постера, к атакам в дипмиссии призывает студенческое движение "Иранские искатели правосудия".
"Движение студентов за правосудие поддержит любого, кто уничтожит незаконное американское посольство в Иерусалиме", - гласит текст на агитплакате.
Спонсоры готовы выплатить террористу или группе террористов за это 100 тысяч долларов. Информация на постере приведена на трех языках: арабском, английском и фарси. Данную информацию подхватило и растиражировало также большинство иранских порталов.