Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Զելենսկիին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկիին՝ Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ուկրաինայի բարեկամ ժողովրդին Ուկրաինայի ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առիթով:
Հայաստանի Հանրապետությունը մեծապես կարևորում է ընդհանուր արժեքների, պատմական առնչությունների և բարեկամության վրա հիմնված մեր երկկողմ հարաբերությունների հետևողական զարգացումն ու ընդլայնումը։
Բարձր եմ գնահատում Երևանում Ձեր մասնակցությունը Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովին, որը հիրավի նոր շունչ հաղորդեց մեր երկկողմ հարաբերություններին: Համոզված եմ, որ մեր հանդիպման ընթացքում տեղի ունեցած անկեղծ քննարկումը և դրա ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների հետևողական իրականացումը կնպաստեն մեր երկու երկրների միջև փոխվստահության ամրապնդմանը, տնտեսական և հումանիտար կապերի ընդլայնմանը, ինչպես նաև երկկողմ գործընկերության ամբողջ ներուժի լիարժեք իրացմանը՝ ի բարօրություն երկու ժողովուրդների:
Հայաստանը հաստատակամորեն աջակցում է արդար և տևական խաղաղության հաստատմանը Ուկրաինայում և պատրաստակամ է շարունակել ցուցաբերել մարդասիրական աջակցություն Ուկրաինայի ժողովրդին:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Украины Володимиру Зеленскому по случаю Дня независимости. В послании говорится:
«Сердечно поздравляю Вас и дружественный украинский народ с национальным праздником Украины – Днем независимости.
Республика Армения придает важное значение последовательному развитию и расширению наших двусторонних отношений, основанных на общих ценностях, исторических связях и дружбе.
Высоко ценю Ваше участие в состоявшемся в Ереване 8-м саммите Европейского политического сообщества, который поистине вдохнул новую жизнь в наши двусторонние отношения. Убежден, что искреннее обсуждение, состоявшееся в ходе нашей встречи, и последовательная реализация достигнутых в ходе нее договоренностей будут способствовать укреплению взаимного доверия, расширению экономических и гуманитарных связей между нашими двумя странами, а также полноценной реализации всего потенциала двустороннего партнерства на благо двух народов.
Армения решительно поддерживает установление справедливого и прочного мира в Украине и готова продолжать оказывать гуманитарную помощь народу Украины.