Աբաս Արաղչին ուղևորվում է Ռուսաստան` Պուտինի հետ բանակցելու
Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբաս Արաղչին կիրակի օրը Իսլամաբադում կայացած խորհրդակցություններից հետո մեկնել է Մոսկվա, հաղորդել է IRNA լրատվական գործակալությունը։
Ռուսաստանում Իրանի դեսպան Քազեմ Ջալալին հայտարարել է, որ այցի ընթացքում հանդիպում կլինի Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Դեսպանը հավելել է, որ Արաղչին բանակցությունների ընթացքում ռուս պաշտոնյաների հետ կքննարկի տարածաշրջանում վերջին զարգացումները և հրադադարը։
Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարությունը ռուսական լրատվամիջոցներին հաստատել է, որ Իրանի արտաքին գործերի նախարարն այցելում է Ռուսաստան՝ բանակցությունների համար։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախատեսում է ընդունել Իրանի արտաքին գործերի նախարարին, «Ինտերֆաքս»-ին ասել է Պուտինի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։

Глава МИД Ирана обсудит в Москве ситуацию на Ближнем Востоке
Министр иностранных дел Ирана Аббас Аракчи вылетел в Москву после консультаций в Исламабаде, сообщило в воскресенье агентство IRNA.
Посол Ирана в России Казем Джалали заявил, что поездка будет включать встречу с президентом РФ Владимиром Путиным. Посол добавил, что Аракчи в ходе переговоров обсудит с российскими официальными лицами последние события в регионе, прекращение огня.
В МИД РФ подтвердили российским СМИ визит в Россию главы внешнеполитического ведомства Ирана Аббаса Аракчи с целью проведения переговоров.Президент РФ Владимир Путин планирует принять главу МИД Ирана Аббаса Аракчи, сообщил Интерфаксу пресс-секретарь главы российского государства Дмитрий Песков.