Վենսը մեկնել է Իսլամաբադ՝ Իրանի հետ բանակցություններ վարելու
ԱՄՆ-ի և Իրանի միջև բանակցությունները սկզբնապես նախատեսված էին ապրիլի 10-ին Պակիստանի մայրաքաղաք Իսլամաբադում։ Սակայն, որոշ տեղեկությունների համաձայն, դրանք հետաձգվել են մինչև ապրիլի 11-ը։
Եթե ​​Իրանը պատրաստ լինի բանակցել «բարի կամքի ոգով», Միացյալ Նահանգները «ձեռք կմեկնի», հայտարարել է ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսը՝ Իրանի հետ բանակցությունների համար Պակիստան մեկնելուց առաջ։
«Եթե նրանք (իրանական կողմը – խմբ.) փորձեն մեզ հետ խաղալ, կտեսնեն, որ մեր բանակցային թիմը շատ ընկալունակ չէ դրան», - ասաց նա՝ մեջբերելով Դոնալդ Թրամփին։
Վենսը նաև վստահություն է հայտնել, որ բանակցությունները դրական կընթանան։ Նա ասել է, որ Դոնալդ Թրամփը ամերիկյան բանակցային թիմին տվել է «բավականին հստակ հրահանգներ»։

Вэнс отправился в Исламабад для проведения переговоров с Ираном
Переговоры между США и Ираном первоначально должны были пройти 10 апреля в столице Пакистана — Исламабаде. Однако, по некоторым данным, они были перенесены на 11 апреля.
Если Иран готов вести переговоры в "духе доброй воли", то США "протянут руку". Об этом заявил вице-президент США Джей Ди Вэнс перед вылетом в Пакистан на переговоры с Ираном.
"Если же они (иранская сторона. — Ред.) попытаются играть с нами, то обнаружат, что наша переговорная команда не очень-то восприимчива к этому", — сказал он, приводя слова Дональда Трампа.
Также Вэнс выразил уверенность, что переговоры пройдут в позитивном ключе. По его словам, Дональд Трамп дал американской переговорной команде "довольно четкие указания".