«ԵՄ առաջնորդները համաձայնության չեն եկել Ուկրաինային 5 մլրդ եվրո օգնության շուրջ»․ #Bloomberg
![]() Մարտի 20-ի գագաթնաժողովին ԵՄ առաջնորդները պայմանավորվել են շարունակել աջակցել Ուկրաինային, սակայն չեն կարողացել համաձայնության գալ Կիևին հինգ միլիարդ եվրո ռազմական օգնություն հատկացման շուրջ, հայտնում է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով դիվանագիտական աղբյուրներ։ Եվրոպական դիվանագիտության ղեկավար Քայա Կալլասն ի սկզբանե առաջարկել էր մինչև 2025 թվականի վերջ Ուկրաինային 20-40 միլիարդ եվրո հատկացնել։ Ծրագրին դեմ են արտահայտվել Իտալիան, Ֆրանսիան, Իսպանիան և Պորտուգալիան, որից հետո որոշվել է քննարկել հինգ միլիարդի հատկացումը՝ մինչև երկու միլիոն եվրոյի խոշոր տրամաչափի զինամթերք գնելու նպատակով։ |
«Որ մեկիդ հեռախոսը վերցնեն, 15 հատ քրգործ կարող են հարուցել». Ագնեսա Խամոյանը՝ ՔՊ-ականներին
015:48«Ի՜նչ ասես՝ կարան սարքեն, տարածեն». Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ)
2115:42Համացանցում տարածվել է Վարդան Ղուկասյանի հայհոյախառն ձայնագրությունը (տեսանյութ)
4215:30«Վարդապետյան Աննան լրագրողների հետ շփման հարցում ամենավատ պաշտոնյան է»․ Փայլակ Ֆահրադյան
4615:18«Այն բանից հետո, երբ ինձ հեռացրեցիք կուսակցությունից, դուք ամենալավը չեք»․ Հովիկ Աղազարյանը՝ Սիսակ Գաբրիելյանին (տեսանյութ)
4915:06«Երբ սահմանային դիրքերում մառախուղ էր լինում, մարդիկ օդ էին կրակում». Նարեկ Ղահրամանյան (տեսանյութ)

#Bloomberg։ "Лидеры Евросоюза не смогли договориться о выделении пяти миллиардов евро Украине"
![]() Лидеры стран Евросоюза по итогам саммита 20 марта условились продолжать поддерживать Украину, однако не смогли договориться о немедленном выделении Киеву пяти миллиардов евро на закупку боеприпасов, сообщает Bloomberg со ссылкой на дипломатические источники. Глава европейской дипломатии Кая Каллас первоначально предлагала выделить Украине от 20 до 40 миллиардов евро до конца 2025 года. Против плана выступили Италия, Франция, Испания и Португалия, после чего было решено обсудить выделение пяти миллиардов на закупку до двух миллионов крупнокалиберных боеприпасов. |
#AlMasirah: "США ударили по аэропорту Ходейды"
23700:58«Израиль продолжит наносить удары по «Хезболле», если это будет необходимо» - Армия обороны Израиля