Գազայում սպանվածների թվում բարձրաստիճան պաշտոնյաներ են եղել․ #AlArabiya
Գազայի հատվածի՝ ՀԱՄԱՍ շարժման կողմից վերահսկվող կառավարության փաստացի վարչապետ Իսամ ալ-Դալիսը սպանվել է Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի կողմից անցած գիշեր իրականացված ավիահարվածներից մեկի ժամանակ։ Այս մասին հայտնում է Al Arabiya հեռուստաալիքը։
Ըստ աղբյուրի՝ «Համասի կառավարության վարչապետ ալ-Դաալիսը սպանվել է Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի վերջին հարձակման հետևանքով»։ Հաղորդվում է, որ արկն ընկել է այն տան վրա, որտեղ այդ պահին գտնվում էր ալ-Դաալիսը։
Բացի այդ, հեռուստաալիքի փոխանցմամբ՝ Իսրայելի ռմբակոծության ժամանակ սպանվել է Գազայում ՀԱՄԱՍ-ի կառավարության ներքին գործերի փոխնախարար Մահմուդ Աբու Վաթֆան։
Արմատական ​​շարժման կողմից պաշտոնական մեկնաբանություններ դեռևս չեն եղել։
Հիշեցնենք, որ անցած գիշեր Իսրայելի ռազմական ուժերը հուժկու ավիահարվածներ են հսացրել Գազայի հատվածին։ Վերջին տվյալներով ավիահարվածների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 356-ի։

#AlArabiya: «Среди убитых в Газе были высокопоставленные чиновники»
Фактический премьер-министр правительства в секторе Газа, которое курировалось радикальным движением ХАМАС, Иссам ад-Даалис был убит в результате одного из ударов с воздуха, нанесенных минувшей ночью израильскими ВВС по территории блокированного анклава. Об этом сообщил телеканал Al Arabiya.
По информации его источников, "премьер правительства ХАМАС ад-Даалис погиб в результате недавней атаки ВВС Израиля". Уточняется, что снаряд попал в дом, где в тот момент находился ад-Даалис.
Кроме того, по сведениям телеканала, в ходе израильской бомбардировки был убит заместитель главы министерства внутренних дел в правительстве ХАМАС в Газе Махмуд Абу Ватфа.
Официальных комментариев со стороны радикального движения пока не поступало.
Напомним, что вчера вечером израильские военные нанесли массированные авиаудары по сектору Газа. По последним данным, число погибших в результате авиаударов достигло 356 человек.