Սիրիան հրետակոծել է Լիբանանի սահմանամերձ բնակավայրերը
Սիրիական բանակը լայնածավալ հարձակում է իրականացրել լիբանանյան տարածքի վրա, ինչի հետևանքով երեխա է զոհվել, հայտնում է լիբանանյան Al Jadeed հեռուստաալիքը։
«Սիրիայի կողմից լիբանանյան սահմանամերձ բնակավայրերի հրետակոծության արդյունքում Քուսեյր քաղաքում երեխա է զոհվել»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Հեռուստաալիքի տվյալներով՝ ռմբակոծությունների ուժգնացումից հետո սահմանամերձ շրջանների բնակչությունը տարհանվում է Լիբանանի հյուսիս-արևելքում գտնվող Հերմել քաղաքի ուղղությամբ։
Լիբանանի տարածքների հրթիռակոծումն սկսվել է Սիրիայի պաշտպանության նախարարության հայտարարության հրապարակումից անմիջապես հետո, որում գերատեսչությունը շիական «Հեզբոլլահին» մեղադրում է երեք զինվորների առևանգման և սպանության մեջ։ Հեզբոլլահի մամուլի ծառայությունը կտրականապես հերքում է դա, նշում է լրատվամիջոցը։

Al Jadeed сообщил об артиллерийском обстреле Сирией территории Ливана
Сирийская армия нанесла массированный удар по территории Ливана, погиб ребенок, сообщает ливанский телеканал Al Jadeed.
«В результате артиллерийского обстрела пограничных ливанских поселений со стороны Сирии из района города Кусейр погиб ребенок», — говорится в сообщении.
По данным телеканала, после усиления бомбардировок население приграничных территорий эвакуируется в направлении города Хермель на северо-востоке Ливана.
Обстрел ливанских территорий начался вскоре после публикации заявления сирийского Минобороны, в котором ведомство обвинило шиитскую организацию «Хезболла» в похищении и убийстве трех военных. Пресс-служба «Хезболлы» категорически это отрицает, отмечают авторы материала.