Այսօր`   Շաբաթ, 15 մարտի, 2025 թ.
ՆԱՏՕ-ի 25 երկրների առաջնորդներ պայմանավորվել են խստացնել պատժամիջոցային ճնշումը Ռուսաստանի վրա, հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Քիր Սթարմերին։
Քաղաքական գործիչը մամուլի ասուլիսում խոսել է առցանց հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված փոխհամաձայնության մասին՝ չհրապարակելով այն պետությունների ցանկը, որոնք համաձայնել են այս որոշմանը։
Սթարմերը հայտարարել է, որ Վլադիմիր Պուտինը ձգձգում է ուկրաինական պատերազմում ռազմական գործողությունների ավարտը։ Նրա խոսքով՝ այդ հանգամանքը Ուկրաինայի դաշնակից երկրների քաղաքական գործիչներին ստիպում է նոր պատժամիջոցներ մշակել՝ ռուսական կողմի վրա ճնշում գործադրելու նպատակով։
«Մենք պետք է շարունակենք ուժեղացնել ճնշումը Պուտինի վրա, որպեսզի նա նստի բանակցային սեղանի շուրջ»,- նշել է Սթարմերը։

Сегодня:   Суббота, 15 Марта, 2025 года
25 лидеров стран НАТО договорились усилить санкционное давление на Россию, сообщает Bloomberg со ссылкой на слова премьера-министра Великобритании Кира Стармера.
О достигнутом на виртуальной встрече консенсусе политик рассказал на пресс-конференции, не объявив список государств, согласившихся на такое решение.
Страмер заявил, что Владимир Путин затягивает окончание боевых действий в войне с Украиной. По его словам, это вынуждает политиков из стран-союзниц Украины разрабатывать новые санкционные ограничения, чтобы оказать давление на российскую сторону.
«Мы должны продолжать усиливать давление на Путина, чтобы он сел за стол переговоров», — сказал Стармер.