Իլհամ Ալիևը Էրդողանի հրավերով վաղը կայցելի Թուրքիա
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը վաղը կայցելի Թուրքիա, հայտարարել է Թուրքիայի նախագահի աշխատակազմի հաղորդակցության բաժնի ղեկավար Ֆահրեթթին Ալթունը։
Նրա խոսքով՝ այցը տեղի կունենա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հրավերով։
Ալթունը նշել է, որ բանակցությունների ընթացքում կքննարկվեն ընթացիկ տարածաշրջանային և գլոբալ իրադարձությունները։ Միաժամանակ մտքերի փոխանակում տեղի կունենա այն քայլերի շուրջ, որոնք անհրաժեշտ է ձեռնարկել Թուրքիայի և Ադրբեջանի միջև եղբայրական հարաբերությունների հետագա ամրապնդման համար։
Բացի այդ, այցի շրջանակներում տեսահոլովակի միջոցով տեղի կունենա «Իգդիր-Նախչըվան» գազատարի բացման արարողությունը, որի հիմքը դրվել է Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 2-ին։

Ильхам Алиев завтра посетит Турцию
Президент Азербайджана Ильхам Алиев завтра посетит Турцию, сообщил глава отдела коммуникаций администрации президента Турции Фахреттин Алтун.
По его словам, визит состоится по приглашению президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана.
Алтун отметил, что в ходе переговоров будут обсуждаться текущие региональные и мировые события. В то же время состоится обмен мнениями о шагах, которые необходимо предпринять для дальнейшего укрепления братских отношений между Турцией и Азербайджаном.
Кроме того, в рамках визита по видеосвязи состоится церемония открытия газопровода Игдыр - Нахчыван, фундамент которого был заложен президентами Азербайджана и Турции 2 сентября 2020 года.