Ադրբեջանի դեսպանը կանչվել է ՌԴ ԱԳՆ
Ռուսաստանում Ադրբեջանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռահման Մուստաֆաևը կանչվել է Ռուսաստանի ԱԳՆ։ Նրան ընդունել է փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը։
Ռուսական կողմն ընդգծել է «ռազմավարական գործընկերության և դաշնակցային հարաբերությունների կառուցման անվերապահ կարևորությունը՝ Ռուսաստանի և Ադրբեջանի միջև 2022թ․ փետրվարի 22-ին ամենաբարձր մակարդակով ստորագրված հռչակագրի հիման վրա՝ երկու երկրների ազգային շահերի նկատառումով։ Ուստի տարակուսելի է ադրբեջանական լրատվամիջոցների հակառուսական հրապարակումների շարքը, ինչպես նաև Բաքվում «Ռուսական տան» դեմ ընթացող ապատեղեկատվական արշավը»,- նշել է Գալուզինը։

Посол Азербайджана вызван в МИД России
Заместитель министра иностранных дел России Михаил Галузин принял Чрезвычайного и полномочного посла Азербайджана Рахмана Мустафаева в Министерстве иностранных дел:
"Российская сторона подчеркнула безусловную важность стратегического партнерства и выстраивания отношений в духе союзничества между Россией и Азербайджаном на основе декларации, подписанной на высшем уровне 22 февраля 2022 года, в интересах национальных интересов двух государств. В этой связи вызывает недоумение серия недавних публикаций антироссийской направленности в азербайджанских СМИ, а также кампания дезинформации против «Русского дома» в Баку".