13 առարկաներից ամբողջ ուսումնական տարվա ընթացքում դասագրքեր չեն լինելու
![]() Կրթության փորձագետ Սերոբ Խաչատրյանը «168»-ի հետ զրույցում անդրադարձել է հանրակրթական դպրոցներում այս տարի դասագրքերի հետ կապված հարցին՝ շեշտելով, որ այս տարի դասագրքերի վերաբերյալ մրցույթը մի քիչ ավելի շուտ է տեղի ունեցել, այդ պատճառով էլ էական ուշացումներ չեն լինի։ «Դասագրքերի մեծ մասը դպրոցներում ստացել են, ամբողջությամբ ստացել են, թե ոչ, չեմ կարող ասել, երեկվա դրությամբ՝ դեռ չէին ստացել։ Այս տարվա խնդիրն այն է, որ 13 առարկաներից ամբողջ ուսումնական տարվա ընթացքում դասագրքեր չեն լինելու։ Նախորդ տարի այդ գրքերի թիվը 11 էր, այս տարի՝ 13։ Այդ գրքերից 5-ը 10-րդ դասարանի համար է, կան գրքեր, որոնք շատ տարբեր են։ Սա մեծ թերություն է, լուրջ խնդիր։ Այդ դասագրքերը չկան, քանի որ մրցույթ եղել է, սակայն կա՛մ մրցույթին չեն դիմել, կա՛մ դիմել են ու չեն անցել: Ինչ վերաբերում է արդեն տպագրված դասագրքերին, դրա մասին առաջիկայում պետք է խոսեն ուսուցիչները»,- տեղեկացրել է Սերոբ Խաչատրյանը։ Առավել մանրամասն՝ սկզբնաղբյուրում: |