«Սպասվում է աննախադեպ պատասխան». Իսրայելը զգուշացնում է իր թշնամիներին
Իսրայելի թշնամիները, որոնք սպառնում են աննախադեպ վնաս հասցնել Իսրայելին, կարող են հույս դնել պատասխանի վրա, որը նախկինում չի տրվել «որևէ այլ առիթով»: Այս զգուշացումը Իրանին ու «Հեզբոլլահ» շարժմանն է ուղղել հրեական պետության պաշտպանության նախարար Յոավ Գալանտը։ «Իրանի և «Հեզբոլլահի» թշնամիներն սպառնում են մեզ վնասել այնպես, ինչպես նախկինում չեն օգտագործել: Ամեն ոք, ով դա անում է, կարող է մեզնից ակնկալել այնպիսի հարված, որը նախկինում չի հասցվել ոչ մի այլ դեպքում»,- ասել է Գալանտը:
Նախարարի խոսքերը, որոնք արվել են Իսրայելի պաշտպանության բանակի նորակոչիկների հետ երկրի կենտրոնական հատվածում գտնվող ռազմաբազայում կայացած հանդիպման ժամանակ, տարածվել են Իսրայելի պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության կողմից։
Իսրայելը «զգալի հնարավորություններ ունի», շարունակել է Գալանտը՝ չմանրամասնելով: Նա նաև հույս է հայտնել, որ «Իսրայելի թշնամիները խելքի կգան և պատերազմ չեն սկսի լրացուցիչ ճակատներում»։

Израиль пообещал ответить "невиданным ранее ударом" в случае ущерба стране
Враги Израиля, угрожающие беспрецедентным ущербом Израилю, могут рассчитывать на такой ответ, который не давался ранее «ни в одном другом случае». С таким предупреждением в адрес Ирана и движения «Хезболла» выступил министр обороны еврейского государства Йоав Галант. «Враги из Ирана и «Хезболлы» угрожают причинить нам вред способами, которые они не использовали в прошлом. Тот, кто сделает такое, может ожидать от нас удара, который не был нанесен ни в одном другом случае ранее», - заявил Галант.
Высказывания министра, сделанные им на встрече с новобранцами Армии обороны Израиля на военной базе в центральной части страны, распространила пресс-служба израильского Минобороны.
У Израиля «есть значительные возможности», продолжил Галант, не вдаваясь в подробности. Он также выразил надежду, что «враги Израиля одумаются и не станут приводить к началу войны на дополнительных фронтах».