Ռուսական կողմը հայտարարել է, որ Փաշինյանը կմեկնի Մոսկվա
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգ կժամանի ԱՊՀ երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական ավանդական հանդիպմանը և Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) պաշտոնական հանդիպմանը։ Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը, հայտնում է Alphanews պորտալը։
Նրա խոսքով, Մոսկվան «ազդանշան է ստացել Երևանից», որ Փաշինյանը պատրաստվում է Սանկտ Պետերբուրգ գալ դեկտեմբերի վերջին։
Հոկտեմբերին հաղորդվեց, որ Հայաստանի վարչապետը ԱՊՀ երկրների կառավարությունների ղեկավարների խորհրդի և Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի աշխատանքներին մասնակցելու փոխարեն մեկնել է Վրաստան։ Մինչ այս Փաշինյանը նույնպես հրաժարվել էր մասնակցել ԱՊՀ երկրների ղեկավարների գագաթնաժողովին՝ փոխարենը գնալով Երևանի նոր քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի երդմնակալությանը,- գրում է աղբյուրը։

Стало известно о грядущем визите Пашиняна в Россию
Премьер-министр Армении Никол Пашинян приедет в Санкт-Петербург на неформальную традиционную встречу лидеров стран СНГ и формальное заседание Евразийского экономического союза (ЕАЭС). Об этом сообщил помощник президента России Юрий Ушаков, передает портал Alphanews.
По его словам, в Москве «получили сигнал из Еревана», что Пашинян собирается приехать в Петербург в конце декабря.
В октябре сообщалось, что армянский премьер вместо участия в совете глав правительств стран СНГ и Евразийском межправительственном совете поехал в Грузию. До этого Пашинян также отказался от посещения саммита лидеров стран СНГ, отправившись вместо этого на инаугурацию нового мэра Еревана Тиграна Авиняна.