Ավինյանի որոշմամբ՝ կարմիր բերետավորների հրամանատար Հայկազ Ջոմարդյանը պարգևատրվել է ոսկե մեդալով
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը որոշում է ստորագրել․ «Ղեկավարվելով Երևան քաղաքի ավագանու 2013 թվականի փետրվարի 12-ի N 604-Ն որոշման N 1 հավելվածի 5-րդ կետի 1-ին ենթակետով և 10-րդ կետով.
1. Հասարակական կարգի պահպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և բարեխիղճ գործունեության համար ՀՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության հատուկ նշանակության գումարտակի հրամանատար, ոստիկանության փոխգնդապետ Հայկազ Ջոմարդյանին պարգևատրել Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով»,- նշված է տեքստում։

Решением Тиграна Авиняна командир «красных беретов» Айказ Джомардян награжден золотой медалью
Мэр Еревана Тигран Авинян подписал решение о награждении подполковника полиции Айказа Джомардяна золотой медалью мэра Еревана.
«Руководствуясь подпунктом 1 пункта 5 и пунктом 10 приложения N 1 решения N 604-Н Совета старейшин города Еревана от 12 февраля 2013 года, наградить подполковника полиции, командира ботальона особого назначения управления города Ереван полиции МВД РА Айказа Джомардяна золотой медалью мэра Еревана за значительный вклад в обеспечение общественного порядка и добросовестную деятельность», - говорится в решении.