Արցախի ԱԺ նախագահը միանում է նստացույցին
Հուլիսի 17-ին՝ ժամը 23:00-ին, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը խմբակցությունների ղեկավարների և մշտական հանձնաժողովների նախագահների մասնակցությամբ շտապ խորհրդակցություն է հրավիրել:
Խորհրդարանի ղեկավարը հայտնել է, որ Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ միանում է Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում մեկնարկած նստացույցին:
ԱԺ նախագահը նշել է, որ նստացույցը պայքարի ծայրահեղ միջոցներից է, բայց ոչ ամենածայրահեղը: «Արցախի ամբողջական պաշարումը օրեցօր հանգեցնում է վատթարագույն ծայրահեղության, ինչն անդառնալի հետևանքների պատճառ կդառնա»,- ասել է Արթուր Թովմասյանը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԱՀ ԱԺ կայքից:

Глава парламента Арцаха присоединяется к сидячей акции протеста
17 июля в 23:00 председатель Национального Собрания Республики Арцах Артур Товмасян созвал экстренное заседание с участием глав фракций и председателей постоянных комиссий. Об этом сообщает отдел прессы и связей с общественностью Национального Собрания Республики Арцах.
Глава парламента заявил, что присоединяется к сидячей акции протеста, начатой на площади Возрождения Степанакерта с участием президента Республики Араика Арутюняна.
Председатель НС отметил, что сидячая акция протеста — одна из крайних мер борьбы, но не самая крайняя. «Полная осада Арцаха изо дня в день приводит к наихудшей крайности, которая вызовет необратимые последствия», — сказал Артур Товмасян.