«Մենք չենք չեղարկել մոսկովյան հանդիպումը, այլ հետաձգել ենք այն»․ Միրզոյանը՝ եռակողմ հանդիպման մասին
«Դեկտեմբերի 23-ին Մոսկվայում պլանավորված Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ հերթական քննարկմանը մենք հարմար չգտանք մասնակցելու՝ ելնելով Լաչինի միջանցքի ապօրինի բլոկադայի հանգամանքներից»,-այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է ՀՀ ԱԳՆ նախարար Արարատ Միրզոյանը։ «Միևնույն է, չմասնակցելով հանդերձ, մենք փոխանցել ենք մեր առաջարկները Բաքվին՝ հեռավար կարգով։ Եվ ահա մոտ 10 օր առաջ ստացել ենք Ադրբեջանի պատասխանը ու հիմա քննարկման փուլում ենք»,– նշել է Արարատ Միրզոյանը։
ՀՀ ԱԳ նախարարը վստահեցրել է, որ բանակցային գործընթացը կանգ չի առել, մեկնաբանություններն ու առաջարկները շարունակվել են փոխանակվել և ադրբեջանական կողմի մեկնաբանությունների հիման վրա Հայաստանը շուտով հանդես կգա նոր մեկնաբանություններով։

Мирзоян о трехсторонней встрече: Мы не отменили московскую встречу, а отложили ее
Армения не нашла возможность участвовать во встрече глав МИД Армении, России и Азербайджана в Москве 23 декабря в связи с незаконной блокадой Азербайджаном Лачинского коридора. Об этом сегодня на пресс-конференции заявил министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян.
«Тем не менее, мы передали свои предложения в Баку. И вот мы получили ответ Азербайджана около 10 дней назад и сейчас находимся в этапе обсуждения», - сказал Мирзоян.
Министр иностранных дел РА заверил, что переговорный процесс не остановлен, продолжается обмен замечаниями и предложениями, и на основе замечаний азербайджанской стороны Армения в ближайшее время выступит с новыми комментариями.