Ադրբեջանի հատուկ ծառայությունները ստեփանակերտցիներին տարհանելու մասին հերթական կեղծ փաստաթուղթն են տարածում. ԱՀ ԱԱԾ
Շաբաթ, 28 հունվարի, 2023 թ., 11:24
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ հերթական կեղծ փաստաթուղթն են տարածում
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր
Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթուղթ են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

СНБ Арцаха: Спецслужбы Азербайджана распространяют очередной фальшивый документ об эвакуации жителей Степанакерта
![]() Спецслужбы Азербайджана распространяют очередной фальшивый документ об эвакуации жителей Степанакерта, сообщает Служба национальной безопасности Республики Арцах. «Служба национальной безопасности Республики Арцах, реализуя функции и полномочия в сфере информационной безопасности, возложенные на нее законодательством, сообщает, что спецслужбы Азербайджана, с целью распространения паники среди населения, используют страницы социальной сети Facebook граждан Республики Арцах для распространения фальшивых документов об эвакуации жителей города Степанакерта. Призываем не доверять дезинформации и сохранять спокойствие. СНБ Республики Арцах полностью контролирует ситуацию на территории республики. В случае получения информации сомнительного содержания обращайтесь на официальный сайт СНБ Арцаха или звоните на номер горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26», - говорится в сообщении СНБ», - говорится в сообщении. Источник: Արցախի ԱԱԾ |