ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչը ժամանել է Ադրբեջան
ԱՄՆ Պետդեպարտամենտի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով բյուրոյի Կովկասյան հարցերի և տարածաշրջանային հակամարտությունների գրասենյակի տնօրեն Մարք Քեմերոնն այցով Ադրբեջանում է։
ԱՄՆ դեսպանատնից հայտնել են, որ Բաքվում գտնվելու ընթացքում նա կմասնակցի պաշտոնական հանդիպումներին դեսպանատան թիմի հետ, ելույթ կունենա «Ամերիկայի անկյուն» միջոցառմանը, կհանդիպի տարբեր պաշտոնյաների, ինչպես նաև ԱՄՆ կառավարության տնտեսական, քաղաքական և այլ գործընկերների հետ։
Մարք Քեմերոնն աշխատել է ինչպես Վրաստանում, այնպես էլ Թուրքիայի Ադանա ու Անկարա քաղաքներում։
«Իր հանդիպումների ժամանակ նա կնշի, որ Միացյալ Նահանգները հավատարիմ է մնում Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի անվտանգ, կայուն, ժողովրդավարական, բարգավաճ և խաղաղ ապագայի խթանմանը: Նա ընդգծելու է, որ ուղիղ երկխոսությունը կողմերի միջև հարցերի լուծման և կայուն խաղաղության հասնելու բանալին է»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

Представитель Госдепа в Баку
Директор Управления по делам Кавказа и региональным конфликтам Бюро по вопросам Европы и Евразии Госдепартамента США Марк Кэмерон находится с визитом в Баку.
Согласно сообщению посольства США в Азербайджане, Кэмерон примет участие во внутренних встречах с командой посольства в Баку, встретится с различными официальными лицами, а также экономическими, политическими и другими партнерами правительства США.
"Марк Кэмерон... на встречах отметит, что Соединенные Штаты остаются привержены продвижению безопасного, стабильного, демократического, процветающего и мирного будущего для региона Южного Кавказа, подчеркнет, что прямой диалог является ключом для решения вопросов между сторонами и достижения устойчивого мира", - говорится в сообщении дипведомства.