Ռուսաստանը հաստատել է 63 զինծառայողի մահը
Ուկրաինայի Զինված ուժերի հրթիռային հարվածի ժամանակ ԴԺՀ-ի Մակեևվկայի վրա 63 ռուս զինվոր է զոհվել․ RBK-ի փոխանցմամբ հայտնել են ՌԴ պաշտպանության նախարարությունից։
Ինչպես խոստովանել է նախարարությունը, ուկրաինական զինված ուժերը Մակեևկայում ՌԴ ԶՈւ զինվորականների դիրքի վրա հարձակվել են HIMARS համակարգից։
Ուկրաինական լրատվամիջոցները պնդում են, որ սպանվել են մի քանի հարյուր ռուս զինվորներ (վերջին տեղեկությունների համաձայն՝ մոտ 300)։
Եթե ​​այս թվերը ճիշտ են, ապա, ինչպես ընդգծել է BBC-ի թղթակիցը Կիևում, սա կարելի է անվանել ուկրաինական բանակի ամենամահաբեր հարձակումներից մեկը Ռուսաստանի կողմից սանձազերծած պատերազմում։

Россия подтвердила гибель 63 военнослужащих
"В ходе ракетного удара ВСУ по Макеевке в ДНР погибли 63 российских военных", - сообщило министерство обороны России. Как признало российское оборонное ведомство, украинские вооруженные силы нанесли удар по расположению военных ВС РФ в Макеевке из РСЗО HIMARS".
В украинских СМИ утверждается, что погибли несколько сотен российских солдат (по последним сообщениям, около 300).
Если эти цифры верны, то, как подчеркивает корреспондент Би-би-си в Киеве, это можно назвать одной из самых смертоносных атак украинской армии в развязанной Россией войне.