Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն. Արցախի տեղեկատվական շտաբ
Արցախի տեղեկատվական շտաբը հաղորդագրություն է տարածել. «Քաղաքացիական հագուստներով մի խումբ ադրբեջանցիներ, կրկին բնապահպանական պատճառաբանությամբ, այսօր՝ առավոտյան ժամը 10:30-ի հատվածում, փակել են Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղին: Միջադեպի վերաբերյալ պատշաճ տեղեկացված է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը:
Անընդունելի համարելով ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ու ապակառուցողական վարքը՝ Արցախի լիազոր պետական մարմինները ձեռնարկում են բոլոր հնարավոր միջոցներն իրավիճակի կարգավորման ուղղությամբ՝ կապ պահելով ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ:
Հորդորում ենք քաղաքացիներին ցուցաբերել հանդարտություն և հետևել պաշտոնական լրահոսին՝ զերծ մնալով չստուգված տեղեկությունների տարածումից: Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ տեղեկատվություն կտրամադրվի»։

Информационный штаб Арцаха: Группа азербайджанцев вновь перекрылa автомагистраль Степанакерт-Горис
Группа азербайджанцев в гражданской одежде, вновь ссылаясь на экологические причины, сегодня, в районе 10:30 утра перекрылa автомагистраль Степанакерт-Горис. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Об инциденте должным образом проинформирован командный состав дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента.
Считая неприемлемым агрессивное и деструктивное поведение азербайджанской стороны, компетентные органы государственной власти Арцаха принимают все возможные меры по урегулированию ситуации, поддерживая связь с командным составом российского миротворческого контингента.
Призываем граждан сохранять спокойствие и следить за официальными новостями, воздерживаясь от распространения непроверенной информации. О развитии ситуации будет предоставлена дополнительная информация»,- говорится в сообщении.