Ուկրաինացի պարտիզանները Խերսոնում պայթեցրել են ոստիկանական մեքենան
Ռուսական զորքերի կողմից վերահսկվող Խերսոնում պայթեցվել է մեքենա, որում եղել են տեղի երկու ոստիկաններ, հայտնում է ՊՆ գլխավոր հետախուզական վարչությունը Telegram-ում և ռուսական լրատվամիջոցներում։
Նշվում է, որ ավտոմեքենայի սովորական երթուղու ճանապարհին գործի է դրվել ինքնաշեն պայթուցիկ սարք՝ լցոնված «ընկույզներով ու պտուտակներով»։ Մեքենայում երկու պարեկ է եղել, որոնք վիրավորվել են, սակայն ողջ են մնացել։
Ռուսաստանը միջադեպի համար մեղադրում է ուկրաինացի պարտիզաններին։ Ավելի ուշ Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ Խերսոնում ոստիկանական մեքենայի պայթյունը դիմադրության շարժման ձեռքի գործն է։

Украинские партизаны взорвали машину полиции в Херсоне
В контролируемом российскими войсками Херсоне взорвали автомобиль, в котором находились двое сотрудников местной полиции, сообщают Главное управление разведки Минобороны в Telegram и российские СМИ.
Отмечается, что самодельное взрывное устройство, начиненное «гайками и болтами», сработало на пути обычного маршрута машины. В авто находились двое патрульных, которые получили травмы, но выжили.
Россия обвиняет в произошедшем украинских партизан. Позже в Минобороны Украины сообщили, что подрыв автомобиля полиции в Херсоне – дело рук движения сопротивления.