«Ալմաթիում տասնյակ մարդիկ են սպանվել». Սալթանաթ Ազիրբեկ
Ալմաթիում վարչական շենքերի գրոհի ժամանակ զոհվել են անկարգությունների տասնյակ մասնակիցներ, այս մասին հայտարարել է ոստիկանության քաղաքային վարչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Սալթանաթ Ազիրբեկը, փոխանցում է Интерфакс-ը։
Նրա խոսքով՝ գիշերը փորձ է արվել գրավել վարչական շենքերը, այդ թվում՝ ոստիկանական բաժանմունքը և ոստիկանության շրջանային բաժինները։
Պաշտոնյան նաև նշել է, որ բախումների ժամանակ ոստիկանության 353 ծառայող վնասվածք է ստացել, 12-ը՝ զոհվել:
Տեղի առողջապահության նախարարությունն էլ հայտնել է ավելի քան 1000 տուժածի մասին, որոնցից 400-ը հոսպիտալացվել են:

Полиция Алма-Аты сообщила о десятках убитых участников беспорядков
В ходе штурма административных зданий в Алма-Ате и окрестностях были убиты десятки участников беспорядков. Как сообщает агентство «Интерфакс», об этом заявил официальный представитель городского департамента полиции Салтанат Азирбек.
По его словам, минувшей ночью были предприняты попытки захвата административных зданий, в том числе департамента Алма-атинской полиции и районных управлений полиции.
Также в МВД заявили, что антитеррористическая операция в городе продолжается. Жителей сразу нескольких кварталов попросили не выходить из дома.