ՊՆ-ն հայտարարություն է տարածել
ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին կից հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2021թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Հանձնաժողովի նախագահ է նշանակվել պաշտպանության նախարարի խորհրդական Գեղամ Հարությունյանը:
Հանձնաժողովի նիստերը կանցկացվեն հասարակական խորհրդի տեղակայման վայրում, հասցեն՝ ք. Երևան, Բաբայան 6:
Առաջին նիստը կկայանա ս.թ. դեկտեմբերի 10-ին՝ ժամը 10:00-ին, հետագա նիստերը՝ ուրբաթ օրերին՝ նույն ժամին:
Դիմում-բողոքները կարելի է ներկայացնել բոլոր աշխատանքային օրերին՝ այցելելով Հասարակական խորհուրդ, կամ ուղարկել փոստով՝ Երևան, Բաբայան 6, Հասարակական խորհուրդ հասցեանշումով: Դիմում-բողոքը պետք է հասցեագրել հանձնաժողովի նախագահին՝ նշելով դիմողի անունը և ազգանունը, հասցեն, ինչպես նաև հեռախոսահամար (ներ)՝ հետադարձ կապի համար:
Դիմում- բողոքին պետք է կցել անհրաժեշտ փաստաթղթերի պատճենները (տեղեկանքներ, էպիկրիզներ, հետազոտական ակտեր, փորձաքննական եզրակացություններ և այլն): Հանձնաժողովի նիստին, զորակոչիկից բացի, կարող է մասնակցել ընտանիքի անդամ հանդիսացող միայն մեկ անձ:

Гегам Арутюнян назначен главой комиссии по рассмотрению жалоб граждан во время зимнего призыва 2021 года
![]() Приказом министра обороны Армении Сурена Папикяна председателем комиссии по рассмотрению жалоб граждан во время зимнего призыва 2021 года назначен советник министра Гегам Арутюнян. Как сообщает пресс-служба Минобороны, заседания комиссии будут проходить в здании Общественного совета при министре обороны — Ереван, улица Бабаяна, 6. Первое заседание комиссии состоится 10 декабря в 10:00. Дальнейшие заседания будут проводиться по пятницам в то же время. Жалобы и предложения можно представлять во все рабочие дни. Заявление-жалобу следует направлять на имя председателя комиссии с указанием имени, фамилии, адреса, а также номера телефона заявителя для обратной связи. К заявлению-жалобе прилагаются копии необходимых документов (справки, эпикризы, исследовательские акты, заключения экспертов и др.). В заседании комиссии может участвовать только один член семьи. |