Տավուշի մարզպետարանը՝ բնակչության տարհանման լուրերի մասին
Տավուշի մարզպետարանի պարզաբանումը. «Շրջանառվող այն տեղեկատվությունը, ըստ որի՝ իբր Տավուշի մարզի սահմանագոտուց բնակչության տարհանում է նախատեսվում, իրականության հետ որևէ առնչություն չունի:
Տավուշի մարզպետի 2021թ. օգոստոսի 19-ի թիվ 246-Ա որոշմամբ Տավուշի վտանգավոր տարածքներից բնակչության տարահանման պլանի նոր խմբագրության մեջ փոփոխություն է կատարվել, որով պաշտոնատար անձանց անունները փոխարինվել են պաշտոնների անվանումներով: Այլ փոփոխություններ չեն կատարվել:
Տավուշի վտանգավոր տարածքներից բնակչության տարահանման պլանը գործում է ղեկավարվելով «Նորմատիվ իրավական ակտերի մասին» ՀՀ օրենքի 34-րդ հոդվածի 4-րդ մասով և ՀՀ Կառավարության 2011թ. օգոստոսի 18-ի թիվ 1180-Ն որոշման պահանջներով»:

Информация о том, что предполагается эвакуация населения из приграничной зоны Тавуша, не соответствует действительности
Понедельник, 23 Августа, 2021 года, 11:24
![]() Тиражируемая информация о том, что предполагается эвакуация населения из приграничной зоны Тавушской области, не соответствует действительности. Об этом говорится в разъяснении администрации Тавушской области. «Решением губернатора Тавушской области № 246-А от 19 августа 2021 г. внесено изменение в новую редакцию плана по эвакуации населения из опасных районов Тавуша, согласно которому имена должностных лиц заменены названиями должностей. Других изменений внесено не было. План по эвакуации населения из опасных районов Тавуша действует в соответствии с частью 4 статьи 34 Закона РА «О нормативно-правовых актах» и решением правительства РА № 1180-Н от 18 августа», - говорится в разъяснении. Источник: Տավուշի մարզպետարան |