«Ղարաբաղում մարտերը դադարեցվել են»․ ՌԴ ԳՇ
Հայաստանն ու Ադրբեջանը դադարեցրել են մարտական գործողությունները Լեռնային Ղարաբաղում, նրանց զինվորականները մնում են իրենց դիրքերում, հայտարարել է ՌԴ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի գլխավոր օպերատիվ վարչության պետ Սերգեյ Ռուդսկոյը:
«Այս պահին մարտական գործողությունները դադարեցվել են 2 կողմից։ Ադրբեջանի և Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները մնում են զբաղեցրած դիրքերում»,- ասել է Ռուդսկոյը։
Նա հիշեցրել է, որ «համաձայնագրի պահպանման վերահսկողության համար Լեռնային Ղարաբաղի Լաչինի միջանցքում տեղակայվում է ՌԴ խաղաղապահ զորքը»։

“Бои в Карабахе прекращены” Генштаб России
Армения и Азербайджан прекратили боевые действия в Нагорном Карабахе, их военные остаются на занимаемых рубежах, заявил начальник Главного оперативного управления Генерального штаба Вооружённых сил РФ Сергей Рудской.
"В настоящее время боевые действия прекращены обеими сторонами. Подразделения вооружённых сил Азербайджана и Армении остановлены на занимаемых рубежах",- сказал Рудской на брифинге в среду.
Он напомнил, что "для контроля за выполнением договоренностей о прекращении огня и боевых действий на территорию Нагорного Карабаха и в Лачинский коридор вводится миротворческий контингент Российской Федерации".