Կատալոնիայի խորհրդարանը դատապարտել է Ադրբեջանի ԶՈՒ կողմից քաղաքացիական բնակչության վրա հարձակումները
Հինգշաբթի, 22 հոկտեմբերի, 2020 թ., 14:00
Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը հայտնում է. «Կատալոնիայի խորհրդարանը հոկտեմբերի 21-ին հայտարարություն է ընդունել, որով կոչ է անում վերջ դնել ռազմական գործողություններին Լեռնային Ղարաբաղում, դատապարտում է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից քաղաքացիական բնակչության վրա հարձակումները և սատարում է կողմերի միջև կառուցողական բանակցություններն՝ ուղղված խնդրի խաղաղ կարգավորմանը, որը պետք է հիմնված լինի Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդի մեծամասնության կամարտահայտության հիման վրա»:

Парламент Каталонии осуждает нападения азербайджанских вооруженных сил на гражданское население Карабаха
Четверг, 22 Октября, 2020 года, 14:00
Парламент Каталонии 21 октября принял заявление с призывом положить конец военным действиям в Нагорном Карабахе. Парламент Каталонии осуждает нападения азербайджанских вооруженных сил на гражданское население Карабаха и подчеркивает необходимость конструктивных переговоров, направленных на мирное урегулирование конфликта, которое должно быть основано на волеизъявлении народа Народного Карабаха. Об этом сообщается на странице посольства Армении в Испании в Facebook.