ԱՄՆ գլխավոր դատախազը բողոքել է Թրամփի գրառումներից
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից Twitter-ում հրապարակված թվիթները, որոնք վերաբերում են Արդարադատության նախարարությանը, խոչընդոտում են նախարարության աշխատանքին: Այս մասին ABC News-ին տված հարցազրույցում հայտարարել է արդարադատության նախարար, գլխավոր դատախազ Ուիլյամ Բարը:
Դատախազի հայտարարությունը վերաբերում է Թրամփի մեկնաբանություններին նախագահի նախկին խորհրդական Ռոջեր Սթոունի գործով, ով մեղադրվում է կեղծ ապացույցներ ներկայացնելու և Ռուսաստանի կողմից ենթադրյալ միջամտության քննությունը խոչընդոտելու համար:
Ըստ Բարի՝ Թրամփը երբեք նրան չի խնդրել որևէ բան անել այս գործի վերաբերյալ, բայց նրա հայտարարությունները, ներառյալ Twitter-ում, նախարարության, նախարարության աշխատողների, գործը քննող դատավորների մասին գրառումներն անհնարին են դարձնում գործի քննությունը։
Գլխավոր դատախազը կարծում է, որ եկել է ժամանակը դադարեցնել «գրառումները քրեական գործերի մասին», որոնք քննում է Արդարադատության նախարարությունը:

Генпрокурор США пожаловался на твиты Трампа
Публикации президента США Дональда Трампа в Twitter, посвященные Министерству юстиции, мешают работе ведомства. Об этом в интервью ABC News заявил министр юстиции, генпрокурор Уильям Барр.
Заявление генпрокурора касается комментариев Трампа по делу экс-советника президента Роджера Стоуна, которому вменяют дачу ложных показаний и препятствование ходу расследования предполагаемого вмешательства России в выборы президента США 2016 года.
По словам Барра, Трамп никогда не просил его сделать что-либо по этому делу, однако его высказывания, в том числе в Twitter, – о министерстве, сотрудниках ведомства, судьях, которые рассматривают дело, – делают невозможным выполнение работы.