Բերմուդյան եռանկյունում գտել են 100 տարի առաջ կորած նավը
Բերմուդյան եռանկյունում հայտնաբերվել է 100 տարի առաջ անհետ կորած SS Cotopaxi նավը: Այս մասին հայտնում է Fox News-ը: Ըստ տեղեկատվության՝ նավը լքել է ԱՄՆ Հարավային Քարոլինա նահանգի Չարլսթոն քաղաքի նավահանգիստը 1925 թվականի նոյեմբերի 29-ին և ուղևորվել Կուբա: Սակայն նշանակման վայր նա այդպես էլ չի ժամանել: Նավի անձնակազմի ճակատագիրն անհայտ է մինչ օրս:
Հայտնի է դարձել, որ կորած առևտրային նավն աղետի ազդանշաններ է ուղարկել 1925-ի դեկտեմբերի 1-ին: Բացի այդ, գիտնականները տեղեկատվություն են գտել, որ 35 տարի առաջ Ֆլորիդա նահանգի Սենթ Օգասթին քաղաքի ափերին հայտնաբերվել է անհայտ նավ: Բայց այդ ժամանակ ոչ ոք չէր կարողացել ենթադրել, որ դա հենց SS Cotopaxi-ն է: Միայն այժմ հին ու նոր տվյալների համադրությունը թույլ է տվել հասկանալ այդ փաստը:

В «Бермудском треугольнике» нашли пропавший сто лет назад корабль
В «Бермудском треугольнике» нашли торговое судно SS Cotopaxi, которое пропало 100 лет назад, сообщает телеканал Fox News со ссылкой на команду морских археологов.
Согласно информации, судно покинуло порт Чарльстона (американский штат Южная Каролина) 29 ноября 1925 года и направилось к Кубе. Однако до места назначения корабль не добрался, судьба экипажа осталась неизвестной.
Недавно археологи занялись изучением записей страховых агентов SS Cotopaxi и установили, что пропавшее торговое судно отправляло сигналы о бедствии 1 декабря 1925 года. Кроме того, ученые нашли информацию о том, что 35 лет назад у побережья города Сент-Огастин в штате Флорида был обнаружен неизвестный корабль, но тогда никто не мог предположить, что это и есть SS Cotopaxi. Эксперты сопоставили старые и новые данные, и подтвердили данный факт.