Թուրքիայում մեկուսացվել է կորոնավիրուսով կասկածվող 12 մարդ
Չինացի տասը զբոսաշրջիկ, ովքեր ժամանել են Թուրքիա, և տեղի երկու քաղաքացի, հոսպիտալացվել են կորոնավիրուսով վարակված լինելու կասկածանքով։ Այս մասին ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է Աքսարայ նահանգի նահանգապետ Ալի Մանտին:
«Հիվանդության ախտանիշները հայտնվել են զբոսաշրջիկներից մեկի մոտ, որպես նախազգուշացում՝ բժիշկները մեկուսացրել են նրա հետ շփված ևս 9 մարդու, ինչպես նաև ուղեվարին և ավտոբուսի վարորդին»,- հայտնել է DHA գործակալությունը:
Հիվանդներից վերցված անալիզներն ուղարկվել են երկրի Առողջապահության նախարարություն: Մինչ արդյունքների հաստատումը՝ զբոսաշրջիկները կմնան հիվանդանոցի հատուկ բաժանմունքում:

В Турции госпитализировали 12 человек с подозрением на коронавирус
Десять китайских туристов, совершавших поездку по турецкой Каппадокии, и двое граждан Турции госпитализированы с подозрением на коронавирус, сообщил на пресс-конференции губернатор провинции Аксарай Али Манты.
"Симптомы заболевания появились у одного из туристов, в качестве предосторожности медики изолировали еще 9 человек, которые находились с ним в контакте, а также гида и водителя автобуса", - передает слова Манты агентство DHA.
Взятые у пациентов анализы отправлены в министерство здравоохранения страны. До получения результатов туристы будут находиться в специальном инфекционном отделении местной больницы.