«Մեր ինքնության ու մեր պատմության հետ պետք է հաշտ լինենք». ՀՀ վարչապետի խոսքը՝ Վենետիկի Սուրբ Ղազար կղզում
Չորեքշաբթի, 20 նոյեմբերի, 2019 թ., 15:45
«Մեր կառավարության կարևոր ձեռքերումներից մեկը համարում եմ, որ մենք մեր ինքնության ու մեր պատմության հետ հաշտ լինենք, ինքներս մեզ ճանաչենք ամբողջության մեջ: Ինքնության ճանաչման և զարգացման գործում Մխիթարյան միաբանությունը շատ կարևոր դերակատարում է ունեցել և պիտի ունենա»,-նոյեմբերի 20-ին Վենետիկի Սուրբ Ղազար կղզում Մխիթարյան միաբանության վանահայրերի և Վենետիկի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանն ասել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:

Никол Пашинян: Важное достижение нашего правительства - примирение с нашей идентичностью и нашей историей
Среда, 20 Ноября, 2019 года, 15:45
«Считаю одним из важных достижений нашего правительства примирение с нашей идентичностью и нашей историей, признание себя в целом. Конгрегация Мхитаристов сыграла и должна играть очень важную роль в признании и развитии идентичности», - заявил премьер-министр РА Никол Пашинян на встрече с представителями армянской общины Венеции и настоятелями Кафедрального собора Конгрегации Мхитаристов на острове Святого Лазаря.