Սաուդյան Արաբիայի նավթի վերամշակման գործարանները հրդեհվել են
Սաուդյան Արաբիայի երկու նավթավերամշակման գործարաններում հրդեհներ են բռնկվել անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման հետևանքով, հայտնում է թագավորության մամուլի ծառայությունը:
Հրդեհները տեղի են ունեցել երկրի արևելքում գտնվող «Աբկայկ» նավթավերամշակման գործարանում և մայրաքաղաքից արևելք գտնվող Հուրայիս քաղաքում, որը պատկանում է Saudi Aramco պետական նավթային և գազային ընկերությանը:
Պատկան մարմինները հայտնում են, որ հրդեհները տեղայնացվել են, իսկ դեպքի կապակցությամբ հետաքննություն է սկսվել:
Թե ով է կանգնած հարձակումների հետևում, չի հաղորդվում: Սաուդյան Արաբիայում կանոնավոր օդային հարձակումները նախկինում իրականացվել են Եմենի ապստամբների կողմից:

На НПЗ в Саудовской Аравии произошли пожары из-за атаки беспилотников
На двух нефтеперерабатывающих заводах в Саудовской Аравии из-за атак беспилотников в ночь на субботу произошли пожары, сообщили власти королевства.
Пожары возникли на НПЗ Абкайк на востоке страны и Хурайс к востоку от столицы Эр-Рияда, принадлежащих государственной нефтегазовой компании Saudi Aramco.
"В 04:00 субботы службы промышленной безопасности компании Aramco приступили к тушению двух пожаров на НПЗ компании в районах Абкайк и Хурайс, возникших после ударов БПЛА", - цитирует агентство SPA официального представителя МВД страны.
Он сообщил, что пожары локализованы, начато расследование инцидента.
Кто именно стоит за атакой, не сообщается. Регулярные атаки с помощью БПЛА против объектов в Саудовской Аравии осуществляют йеменские повстанцы-хуситы.