«Միասնական թեկնածու չի լինելու». Սամվել Բաբայան
ԼՂՀ ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը, ով հայտարարել է 2020 թվականին կայանալիք Արցախի նախագահի ընտրություններին մասնակցելու մտադրության մասին, լրագրողների հետ զրույցում անդրադառնալով իր և Արցախի «Ազատ հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հանդիպմանը, ասել է. «Մենք 5 անգամ հանդիպել ենք որպես քաղաքական ուժեր, որովհետև նրա ուժը խորհրդարանում մեծամասնություն ունի... Միասնական թեկնածու չի լինելու, մենք գնալու ենք մեր ճանապարհով, քանի որ գաղափարական խնդիրներ կան»:
Բաբայանը նշել է, որ հանդիպել է 7 կուսակցությունների ղեկավարների հետ ու պետք չէ առանձնացնել միայն Արայիկ Հարությունյանին. «Իշխանական թևը ցավալի է տանում՝ ինչու եմ հանդիպում ու փորձում է կապեր փնտրել»:
Տեղեկացնենք, որ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, տևական դադարից հետո վերսկսվել է Արցախի ՊԲ-ի նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանի և մյուսների գործով դատական նիստը։

Самвел Бабаян: Единого кандидата не будет
Бывший командующий Армией обороны Арцаха Самвел Бабаян, который заявил, что собирается принять участие в президентских выборах в Арцахе, которые запланированы на 2020 год, сегодня в беседе с журналистами коснулся встречи между ним и председателем партии «Азат Айреник» (Свободная Родина) Араиком Арутюняном.
«Мы встречались пять раз как политические силы, потому что его партия составляет большинство в парламенте... Единого кандидата не будет, мы пойдем своим путем, поскольку есть идеологические проблемы», - сказал Бабаян. По словам Бабаяна, помимо Араика Арутюнян он встретился также с лидерами 7 других партий.
Напомним, что в суде общей юрисдикции Еревана после длительной паузы возобновился судебный процесс по делу бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна и других.