Բայդենը շրջանցել է Թրամփին՝  նախագահական ընտրություններին վերաբերող հարցումներում
SurveyUSA-ի՝ «Ո՞ւմ կտայիք ձեր ձայնը, եթե ԱՄՆ նախագահի ընտրություններն ակցկացվեին այսօր» հարցման տվյալներով, ԱՄՆ նախկին փոխնախագահ Ջո Բայդենը 8 տոկոսային կետով ավելի է հավաքել, քան ԱՄՆ ներկայիս առաջնորդ Դոնալդ Թրամփը:
Այսպիսով, ըստ հետազոտության արդյունքների, հավանական ընտրողների 50%-ը պաշտպանում է դեմոկրատ Բայդենին, մինչդեռ հանրապետական Թրամփի օգտին քվեարկելու պատրաստակամություն է հայտնել միայն 42%-ը: Բացի այդ, Թրամփը 50%-ով գերազանցել է սենատոր-դեմոկրատ Բեռն Սանդերսին: Հարցումն իրականացվել է օգոստոսի 1-ից 5-ը՝ երկրորդ դեբատներից անմիջապես հետո՝ Դեթրոյթում (Միչիգան նահանգ) անցկացվող դեմոկրատ թեկնածուների ընտրությունների ժամանակ, գրում է Newsweek-ը:

Байден обошел Трампа в опросе о выборах президента США в 2020 году
Бывший вице-президент США Джо Байден опередил бы действующего американского лидера Дональда Трампа на 8 процентных пунктов на президентских выборах, если бы они проводились сейчас. Об этом свидетельствуют данные опроса SurveyUSA.
Так, согласно результатам опроса, демократа Байдена поддерживают 50% потенциальных избирателей, тогда как республиканцу Трампу свои голоса отдали бы только 42%. Кроме того, Трампа с 50% опередил бы и сенатор-демократ Берни Сандерс. Опрос проводился с 1 по 5 августа, сразу же после вторых дебатов претендующих на право стать кандидатами партии на выборах демократов в Детройте (штат Мичиган), пишет Newsweek.