Բորիս Ջոնսոնը երդվել է սահմանված ժամկետում երկիրը դուրս բերել ԵՄ-ից
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը երդվել է, որ կհասցնի դուրս բերել երկիրը ԵՄ-ից սահմանված ժամկետում, այսինքն մինչև 2019թ. հոկտեմբերի 31-ը, գրում է The Sunday Times-ը։
Ներկայումս Ջոնսոնն արդեն ստեղծել է «ռազմական կաբինետը» մի խումբ նախարարների հետ, ում հանձնարարված է Brexit-ն անցկացնել «ցանկացած հնարավորության դեպքում»:
Brexit-ի նախապատրաստական աշխատանքների համակարգող Մայքլ Գոուվայի խոսքով, Ջոնսոնը կարող է երկիրը դուրս բերել Եվրոմիությունից առանց գործարքի:
Ջոնսոնը որոշումները կկայացնի Brexit-ի քաղաքականությամբ զբաղվող վեց բարձրաստիճան նախարարներից կազմված թիմի հետ, սակայն բոլորը չէ, որ աջակցում են նրան այս գործում:

Борис Джонсон поклялся провести Brexit к намеченному сроку
Британский премьер Борис Джонсон поклялся, что успеет вывести страну из ЕС к намеченному сроку, то есть до 31 октября 2019 года. Об этом пишет The Sunday Times.
В настоящее время Джонсон уже создал «военный кабинет» с группой министров, на которых возложена задача проведения Brexit «любыми возможными средствами».
По словам координатора подготовительной работы по сделке Майкла Гоува, Джонсон может вывести страну из Евросоюза без сделки.
Джонсон будет принимать каждое решение по политике Brexit с командой из шести старших министров — все они не поддерживают идею сделки, добавил Гоув.