Բրազիլիայի նախագահի որդին կասկածվում է փողերի լվացման մեջ
Բրազիլիայի դատախազները երկրի նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուի որդուն՝ Ֆլավիու Բոլսոնարուին մեղադրում են ապօրինի հարստացման և փողերի լվացման մեջ: Այս մասին գրում է Veja թերթը՝ վկայակոչելով պետական դատախազության փաստաթղթերը:
Դատախազության տվյալներով, Բոլսոնարուն 2010-2017թթ. կասկածելի գործարքներ է իրականացրել Ռիո դե Ժանեյրոյում: Դատախազները կարծում են, որ նա նվազեցված գներով տներ է գնալ, ապա շատ ավելի թանկ վաճառել դրանք:
Ընդհանուր առմամբ, ըստ քննիչների, Բոլսոնարուն գնել է 19 բնակելի և առևտրային տարածքներ: Դատախազությունը գտնում է, որ պանամյան ընկերության այս գործարքներին մասնակցելը խոսում է փողերի լվացման սխեմաների ներգրավման մասին:
Ժաիր Բոլսոնարուն ստացել է «Բրազիլական Թրամփ» մականունը՝ Դոնալդ Թրամփի նման պահպանողական հայացքներ ունենալու համար:

Сына «бразильского Трампа» заподозрили в отмывании денег. СМИ
Бразильская прокуратура подозревает Флавиу Болсонару, сына президента страны Жаира Болсонару, в незаконном обогащении и отмывании денег, пишет журнал Veja со ссылкой на документы гособвинителей.
По мнению прокуратуры, Болсонару провел подозрительные сделки в Рио-де-Жанейро в период с 2010 по 2017 годы. Обвинители считают, что он покупал дома по заниженным ценам, а потом продавал их значительно дороже.
В общей сложности, считают следователи, Болсонару купил 19 жилых и коммерческих объектов, которые впоследствии продал по неадекватной цене. Участие в этих сделках панамской фирмы также говорит о его причастности к схемам по отмыванию денег, предполагают в прокуратуре.
Жаир Болсонару получил прозвище «бразильский Трамп» за схожесть в резко консервативных взглядах с американским президентом Дональдом Трампом.