Կառավարության որոշմամբ՝ ԵՊՀ 450 աշխատակիցներ կկորցնեն իրենց աշխատանքը. ես նրանցից մեկն եմ». Վահրամ Մկրտչյան
Երկուշաբթի, 04 փետրվարի, 2019 թ., 10:15
ՀՀ ԿԳ նախկին փոխնախարար, ՀՀԿ խմբակցության նախկին պատգամավոր, ԵՊՀ աշխատակից Վահրամ Մկրտչյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Գիտնականները ճաշակում են հեղափոխության պտուղները։ ՀՀ կառավարության 2018թ. դեկտեմբերի 27-ի թիվ 1515 որոշման արդյունքում ԵՊՀ 450 աշխատակիցներ կկորցնեն իրենց աշխատանքը՝ ես դրանցից մեկն եմ։ Երեկ բոլորս ստացանք ծանուցումներ, որ մարտի 31-ից ազատված ենք աշխատանքից։ ԵՊՀ գիտական խորհուրդը գտնում է, որ անհրաժեշտ է անվավեր ճանաչել ՀՀ կառավարության 2018թ. դեկտեմբերի 27-ի թիվ 1515 որոշումը՝ բազային ֆինանսավորման մրցութային ընթացակարգի սահմանման մասով և այդ կապակցությամբ դիմել է վարչապետ Փաշինյանին։ ԵՊՀ աշխատակիցները պատրաստվում են այլ բուհերի ներկայացուցիչների հետ միասին փետրվարի 7-ին բողոքի երթ կազմակերպել ԵՊՀ-ից դեպի Հանրապետության հրապարակ, կառավարական տուն 1»։

Ваграм Мкртчян: Решением правительства 450 сотрудников ЕГУ потеряют работу
Бывший заместитель министра образования и науки Армении, бывший депутат Национального Собрания от фракции Республиканской партии Армении (РПА), сотрудник Ереванского государственного университета (ЕГУ) Ваграм Мкртчян на своей странице в Facebook пишет:
«Ученые вкушают плоды революции. В результате решения номер 1515 правительства Армении от 27 декабря 2018 года 450 сотрудников Ереванского государственного университета потеряют работу: я один из них. Вчера мы все получили уведомления о том, что с 31 марта мы освобождены от занимаемых должностей. Ученый совет ЕГУ считает, что следует признать недействительным решение правительства N1515 по части перевода базового финансирования на конкурсную основу, и в связи с этим обратился к премьер-министру РА Николу Пашиняну.
Сотрудники ЕГУ вместе с представителями других вузов 7 февраля собираются организовать протестное шествие от ЕГУ к правительственному зданию №1 на площади Республики».