«Մանվելը տեղ չունի այս սուրբ քաղաքում. էջմիածինցին չի հանդուրժելու...». բողոքի ակցիա
«Կոմիտասի հրապարակից՝ Ժամը 3-ին, ավտոերթով կշարժվենք Երևան»,- հայտարարեցին Մանվել Գրիգորյանի ազատության դեմ բողոքող քաղաքացիները, որոնք այս պահին քայլերթ են իրականացնում Էջմիածնի փողոցներում:
«Մանվելի նման սրիկան, ով քաղաքը 20 տարի պահել է դիկտատուրայի մեջ, պետք է դատապարտվի: Մանվելը տեղ չունի այս սուրբ քաղաքում: Մենք այն քաղաքացիներն ենք, որոնք հասարակության մեջ նման տականքին չեն հադուրժելու, մենք ապացուցելու ենք, որ էջմիածինցին իրավատեր է: Մ. Գրիգորյանն այն տականքն է, ով ժամանակին թալանել է մեր երկիրը: Մենք թույլ չենք տալու, որ նա այլևս ազատ լինի»,- նշեցին ակցիայի մասնակիցները՝ կոչ անելով քաղաքացիներին միանալ իրենց ակցիային:
«Մեր նպատակն է, որպեսզի դատավորը հասկանա, որ իրավունք չունի նման մարդուն ազատ արձակել: Մենք պահանջում ենք, որ նա անհապաղ ձերբակալվի: Եթե մեր պահանջը չկատարվի, մենք կդիմենք ավելի խիստ միջոցների»:
Հիշեցնենք, որ այսօր ժամը 16:00-ին Վերքաննիչ դատարանում տեղի կունենա Մանվել Գրիգորյանի դատավարությունը:

«Манвелу нет места в этом священном городе»: В Эчмиадзине проходит акция протеста
По словам протестующих, которые сейчас проводят шествие по улицам города, они намерены с площади Комитаса двинуться автошествием в Ереван.
«Такой подлец как Манвел, который 20 лет удерживал город в режиме диктатуры, должен быть осужден. Манвелу нет места в этом священном городе. Мы те граждане, которые не потерпят такого ничтожества в обществе. М. Григорян – грабивший страну подонок. Мы не допустим, чтобы он находился на свободе», - заявили протестующие, призывая граждан присоединиться к акции протеста.
Также, по их словам, они требуют, чтобы Григорян был немедленно арестован.
«Если наше требование не будет выполнено, мы прибегнем к более жестким мерам», - подчеркнули протестующие.
Напомним, что сегодня в 16:00 в Апелляционном суде состоится судебное заседание по делу Манвела Григоряна.